Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2019

english version
Jury

 

Aleksander Małachowski @Hashtagalek (https://www.instagram.com/hashtagalek/) to fotograf urodzony i wychowany w Warszawie zajmujący się głównie fotografią architektury. Na co dzień studiuje na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w PJATK. Jego pasja narodziła się z ciągłej chęci odkrywania nowych perspektyw oraz przywiązywania uwagi do detali. W swoich zdjęciach stara się łączyć fotografie z otaczającym go uporządkowanym światem przy pomocy geometrii, symetrii i minimalizmu. Jego fotografie znalazły się na łamach czasopism K MAG i Warsaw Insider oraz były wielokrotnie wyróżniane przez magazyny na portalu społecznościowym Instagram. Na swoim koncie ma wystawę ATYPICAL, która ukazywała jego i Jorge Alva nietypowe spojrzenie na Warszawę. Nawiązał współpracę z Samsung Polska i Canon Polska.

Maciej Gillert - fotograf z pasją. Udało mu się zamienić hobby na pracę i mówi, że jest to dla niego całe życie. Od początku kariery współpracował z największymi gazetami i dziennikami w Polsce (m.in. Przeglądem Sportowym, Faktem, Super Expressem, Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Polskim) oraz z polskimi i zagranicznymi agencjami fotograficznymi (Newspix.pl, East News, London News Pictures). Mimo tego, że specjalizuje się w reportażu, portrecie, zdjęciach ślubnych i sportowych, dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu prowadzi również wykłady w szkołach fotografii. Wykonuje też zdjęcia komercyjne dla największych firm takich jak McDonald’s, restauracji czy konferencji. W latach 2014 i 2016 zdobył nagrody za zdjęcia prasowe w konkursie BZ WBK Press Foto.

Maciej Kornacki - razem z Rafałem Kowalkowskim (Prezesem Stowarzyszenia Fotoferia Club) współprowadzi fotoferia.pl – popularny i bardzo ceniony portal dla profesjonalistów i amatorów fotografii, gdzie odpowiada za stronę artystyczną oraz promocję wybitnych prac i artystów. Popularyzator polskiej fotografii poza granicami kraju. Zgłębia i krzewi zagadnienia kompozycji w sztukach wizualnych. Członek Photographic Society of America oraz Fédération Internationale de l'Art Photographique. Fotografuje przede wszystkim na kliszach, aparatami średnio i wielkoformatowymi, z których najstarszy ma ponad 100 lat, a najmłodszy jest jego rówieśnikiem. Jego prace publikowano w magazynach w Niemczech, Włoszech, Polsce i USA. Zawodowo od kilkudziesięciu lat zajmuje się analityką danych pełniąc funkcje menadżerskie w korporacjach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Poza fotografią czynnie uprawia sport, m.in. alpinizm, nurkowanie i strzelectwo. Na stałe mieszka w Niemczech.