Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2018

english version
Jury

Wojciech Franus - od lat zajmuje się fotografią. Zaczynał jako fotoreporter prasowy i fotograf portretowy, następnie pracował jako fotoedytor w Gazecie Wyborczej, Podróżach i agencji EAST NEWS. Był szefem działu fotograficznego tygodnika POLITYKA oraz Art Directorem magazynu National Geographic Polska. Wielokrotnie jurorował podczas Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska oraz BZWBK Press Foto. Obecnie zajmuje się filmem i edukacją w zakresie postprodukcji filmowej. Prowadzi portal videodslr.pl.

 

Maciej Gillert – fotograf z pasją. Od początku kariery współpracował z największymi gazetami i dziennikami w Polsce (m.in. Przeglądem Sportowym, Faktem, Super Expressem, Gazetą Wyborczą, Dziennikiem Polskim) oraz z polskimi i zagranicznymi agencjami fotograficznymi (Newspix.pl, East News, London News Pictures). W 2008 roku jego zdjęcie zostało wyróżnione nagrodą Zdjęcia Roku według Przeglądu Sportowego. Został również laureatem nagrody BZWBK Press Foto 2014 za portret Przemysława Salety. W jego ofercie są zdjęcia i filmy wykonywane za pomocą drona. Specjalizuje się w reportażu, portrecie, fotografii ślubnej i rodzinnej, ale dzięki ogromnemu doświadczeniu jest w stanie zrobić każde zdjęcie, nie tylko z dziedzin, którymi się zajmuje.

 

Emil Biliński – austriacki fotograf polskiego pochodzenia. Jego prace są rozpoznawane w całej Europie i Australii. Członek elitarnych grup THE ILFORD MASTERS, THE COLORATTI PRO i THE ROTOLIGHT MASTERS OF LIGHT. Pierwsze doświadczenie zdobył u boku Andreasa Bitesnicha. W ciągu 20 lat współpracował z takimi osobami jak: Anne Leibovitz, Peter Lindbergh czy David La Chapelle. Jego zdjęcia były publikowane w m. in.: Cosmopolitan, Elle, Playboy. Specjalizuje się w fotografii piękna, mody i reklamowej. Stworzył kampanie dla takich firm jak: L’Oreal, Timotei, Wella, Samsung czy Braun. Prowadzi wideoblog o fotografii „Shot in 120 sec”. Ostatnio miał przyjemność być jurorem w programie telewizyjnym „Supermodelka Plus Size”.