Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2018

english version
Ósma edycja konkursu Discover Europe 2011 już za nami!

 

W sobotni wieczór 21 maja w holu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie odbyła się wielka Gala Finałowa Konkursu Discover Europe 2011, organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska. Galę prowadzili członek zarządu ESN Polska Piotr Sosnowski oraz koordynator centralny konkursu - Piotr Szczotka.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przybyłych gości. Następnie organizatorzy złożyli podziękowania na ręce sponsorów tegorocznej ósmej edycji Konkursu - firmie Samsung, Unilever, Heyah, BZW BK, Arteneo, FUN.PL oraz wydawnictwu Helion i IPS.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment, a więc ogłoszenie zwycięzców Konkursu. Na temat pracy jury oraz zgłoszonych zdjęć wypowiedziała się Jola Lipka, członek jury centralnego, która następnie wręczyła nagrody laureatom w kategorii My Europe, My Home. A oto laureaci:

 

I miejsce - Karol Pałka

II miejsce - Adam Falkowski

III miejsce - Jonathan Schneller

 

Następnie wyniki w kategorii Citizen of Europe ogłosiła Maria Foryś, członek jury.

 

I miejsce - Mateusz Wójtów

II miejsce - Michał Marton

III miejsce - Monika Marek

 

Nagrody w kategorii Suprise me Europe wręczył przewodniczący ESN Polska Artur Koziński.

 

I miejsce - Bartosz Wackermann

II miejsce - Dominika Adamska

III miejsce - Sławomir Kułacz

 

 

Nagrody w kategorii Samsung Street Creative wręczyła przedstawiciel firmy Samsung pani Aleksandra Kubicka.

 

Zwycięzcy: Ewelina Chilińska, Paweł Sobczyk, Paweł Malinowski

 

Wyniki Głosowania Internautów ogłosił członek OC Mateusz Rokita.

 

My Europe, My Home:

I miejsce - Karolina Wołoszyn

II miejsce - Klaudia Wacławek

 

Suprise me Europe:

I miejsce - Victor Cristescu

II miejsce - Karolina Wołoszyn

 

Citizen of Europe:

I miejsce - Wioletta Wołoszyn

II miejsce - Michał Marton

 

W tym roku organizatorzy przygotowali dla laureatów niezwykle nagrody. Zwycięzca kategorii głównej wygrał aparat firmy Samsung NX 100, wycieczkę firmy Triada o wartości 2500zł sponsorowaną przez Unilever. Za drugie miejsce w kategorii głównej laureat otrzymał aparat Samsung EX 1, bilety na Openera. Laureat trzeciego miejsca dostał aparat Samsung WB 700. Dodatkowo laureaci otrzymali książki o tematyce fotograficznej wydawnictwa Helion i IPS. Ponadto, każdemu nagrodzonemu wręczono piękny bukiet kwiatów. Na zwycięzców w kategorii sponsorskiej Samsung Street Creative czekały aparaty Samsung NX 100. W Głosowaniu Internautów laureat pierwszego miejsca otrzymał netbook Samsung N150, a drugiego - aparat Samsung PL-120.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na występ artystyczny. Gwiazdą wieczoru była Marcelina, wokalistka tegorocznej edycji Heineken Opener Festival. Wraz z gitarzystą Robertem Cichy wykonała m.in. takie utwory jak Tatku czy Malinowy.

OC wyróżniło trzy sekcje ESNu, które najbardziej aktywnie przeprowadziły konkurs na etapach regionalnych. Szczególne podziękowania za duże zaangażowanie w pracę nad konkursem przyznano trzem sekcjom: ESN UMCS, ESN SWPS i ESN Gdańsk.

Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na wernisaż zdjęć. W holu głównym Muzeum zostało wystawionych ok. 40 pianek z nagrodzonymi oraz wyróżnionymi pracami. Na uczestników Gali czekał także przygotowany poczęstunek. Podczas degustacji wielu smacznych przekąsek, rozmawiano na temat konkursu i zwycięskich zdjęć. Można było wpisać się również do księgi pamiątkowej, przygotowanej specjalnie na ten wieczór. Około godziny 23 uczestnicy przenieśli się na imprezę do klubu El Presidente, aby świętować zakończenie konkursu.

Ósma edycja Konkursu już za nami! Po roku ciężkiej pracy nad przygotowaniami jesteśmy dumni, że Discover z roku na rok się rozwija. Sobotnia Gala Finałowa była zwieńczeniem tego sukcesu, na który składa się praca wszystkich regionalnych komitetów organizacyjnych. Był to niesamowity wieczór, pełen emocji i wrażeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym przy tworzeniu Konkursu, sponsorom, jury oraz uczestnikom. Cieszymy się, że Discover w tym roku spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród studentów i liczymy na jego dalszy rozwój w przyszłych latach. Do zobaczenia za rok!