Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2017

english version
Podstawowe informacje

Discover Europe 2017

Pozwól nam odkryć Europę widzianą Twoimi oczami!

 

To już czternasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej. Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy tu, by poznawać Wasze wizje Starego Kontynentu, a cel i założenia konkursu od początku pozostają takie same – nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów.

Dowodem szczególnej wartości naszego konkursu jest zdobyta w 2013 roku 2. nagroda w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanego przez Parlament Europejski.

Co i jak?

Konkurs dzieli się na cztery kategorie:

Citizen of Europe, której głównym tematem jesteśmy my – mieszkańcy Europy.

Postcard from Europe, czyli miejsca, które są dla nas najważniejsze.

Surprise me, Europe, czyli studium przypadku i zaskakujących chwil.

Incredible Is Now - W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i zapracowani. W ciągłej gonitwie umyka nam piękno, które nas otacza. Czasami warto zatrzymać się, dostrzec otaczający nas świat i uchwycić chwilę. Pomoże nam w tym smartfon z dobrym aparatem, taki jak ASUS ZenFone 3. Wykonany z dbałością o szczegóły, nie tylko zachwyca stylem, ale także mocą. Pokaż nam co Ciebie zachwyca w życiu codziennym – możesz to zrobić za pomocą klasycznej fotografii lub wykorzystaj nowe możliwości jakie oferują smartfony i przygotuj gif lub timelapse.

Przebieg:

1.       Etap regionalny – w każdym z dwóch regionów, na które dzielimy Polskę, jury wybiera 10% zdjęć, które następnie przejdą do etapu centralnego. Ponadto z wybranych zdjęć dodatkowo wyłaniane są po 3 z każdej kategorii, które zostaną nagrodzone na galach regionalnych.

2.       Etap centralny – z wybranych podczas etapu regionalnego zdjęć nagradzane są po 3 z każdej kategorii konkursowej. Zwieńczeniem etapu centralnego jest uroczysta gala z wręczeniem nagród i wernisażem.

Uwaga: zdjęcia nadesłane z zagranicy biorą udział tylko w etapie centralnym!